PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Gembiak   
wtorek, 14 listopada 2017 12:59

                                            SPOTKANIE Z POETĄ

Dnia 19 października 2017 r. na zaproszenie nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej oraz pań pracujących w bibliotece do naszej szkoły przybył p. Gabriel Roszak- lokalny pisarz, poeta i historyk w towarzystwie wydawcy p. Bogusława Janika.

W spotkaniu z gośćmi brali udział uczniowie z klas I-III naszej szkoły wraz z wychowawcami. Nawiązując do zamiłowania pisarza do gwary biskupiańskiej, spotkanie rozpoczęłą uczennica kl. IV, Weroika Przybył, laureatka wielu konkursów recytatorskich i teatralnych scenką „Gzuby słuchejcie mamy”. Dalej głos zabrali nasi goście. Pan Gabriel opowiedział dzieciom o swojej twórczości, nawiązał do lat dziecięcych, podkreślił rolę ojca, który wywarł wpływ na Jego twórczość , recytował swoje wiersze, zachęcał dzieci do pisania pamiętników, krótkich wierszy dla najbliższych . Podczas spotkania nasi uczniowie poznali również tajniki powstawania książki, począwszy od jej napisania aż do wydruku.
Na pamiątkę spotkania, każda klasa zakupiła książkę z  wierszami poety wraz z imienną dedykacją i autografem.
Spotkanie  upłynęło w miłej atmosferze. Mam nadzieję, że przyczyni się do upowszechnienia czytelnictwa wśród dzieci.