Wpisany przez Michał Ratajczyk
sobota, 04 listopada 2017 18:45
Uroczystość wręczenia nagród Ministra Edukacji Narodowej
oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

26 października br. Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły 25 wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz 89  nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się  w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Wśród wyróżnionych znalazła się pedagog i logopeda z naszej szkoły – Katarzyna Górkowska, której przyznano nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W wieloletniej pracy pedagoga szkolnego  oraz logopedy podejmowała liczne inicjatywy na rzecz kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  oraz wyrównywania szans edukacyjnych uczniów.
W swojej 25 letniej pracy dwunastokrotnie otrzymała nagrodę dyrektora szkoły i dwukrotnie nagrodę burmistrza. Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest tym bardziej uwieńczeniem wieloletniej pracy i motywacją do dalszych działań na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.
Wielkopolski Kurator Pani Elżbieta Leszczyńska wyraziła uznanie dla pracy i zaangażowania obecnych na uroczystości nauczycieli i życzyła dalszej satysfakcji w pracy z dziećmi i młodzieżą. Gratulowała  obecnym sukcesów i  życzyła nagród w kolejnych latach, ponieważ jak zaznaczyła spośród kilku tysięcy wniosków nagrody w roku 2017 otrzymało 89 nauczycieli wielkopolskich szkół.
Uroczystość wręczenia nagród nauczycielom wielkopolskich szkół  uświetnił występ artystyczny Chóru „Kopernik” III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu pod dyrekcją pani Henryki Iglewskiej-Mocek, nagrodzonej Złotym Krzyżem Zasługi przy okazji 40-lecia pracy zawodowej i 20-lecia chóru, który prowadzi od początku jego istnienia.

Gratulacje od całej społeczności szkolnej