PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 26 października 2017 14:32

MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

altDnia 20 października br. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbietę Leszczyńską odznaczeń państwowych: Krzyży Zasługi,  Medali za Długoletnią Służbę oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej nauczycielom z Wielkopolski. W gronie odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej znalazła się nauczycielka z naszej szkoły – Magdalena Andrzejewska. Od 15 lat z ogromnym zaangażowaniem prowadzi grupę teatralną „Na Fali”, przygotowuje uczniów do wielu konkusów teatralnych i gwarowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, zajmuje się popularyzowaniem gwary wśród dzieci i młodzieży. Młodzi aktorzy pod jej kierunkiem uświetniają swoimi występami wiele imprez szkolnych, a zwłaszcza środowiskowych. Jest autorką licznych scenariuszy przedstawień o różnorodnym  charakterze, widowisk gwarowych, monologów. W 2010 r. została wyróżniona nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a w 2015 r. nagrodą Ministra Oświaty.

Medale KEN są nadawane przez Ministra Edukacji Narodowej, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Uświetnił ją występ muzyczny kwartetu smyczkowego z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 2 stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Pani Kurator Elżbieta Leszczyńska złożyła serdeczne gratulacje wszystkim odznaczonym nauczycielom, życząc wytrałości, dalszego zaangażowania i wielu powodów do radości. Podkreśliła fakt, że w całej Wielkopolsce zatrudnionych jest  ok. 60.000 nauczycieli. Odznaczeni odznaczeniami państwowymi w tym roku stanowią 0,4 %.

alt alt
Gratulacje od całej społeczności szkolnej.