PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:39

Danube Challenge Cup


Wczesnym rankiem 2 czerwca 2017 r. wyruszyliśmy do Gerasdorf k. Wiednia, żeby uczestniczyć w międzynarodowym turnieju piłki nożnej „Danube Challenge Cup”. Najpierw wstąpiliśmy do Wiednia rzucić okiem na Ernst Happel Stadion, potem zakwaterowanie i spacer po 12. tysięcznym miasteczku Gerasdorf położonym tuż przy stolicy Austrii.

 Następnego dnia skromne śniadanie i przemarsz z orkiestrą na stadion. Tam, z udziałem kilkudziesięciu drużyn z 8. krajów europejskich, nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnej edycji turnieju „Danube Callenge Cup”. Nadszedł czas na pierwszy mecz w naszej grupie B w kategorii U17. Rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzami SV Gerasdorf. Na ładnym, kameralnym stadionie początek był trudny ale zakończyło się optymistycznie, bo po bramkach J. Żelichowskiego i B. Goryni wygraliśmy 2:0. Drugie spotkanie zagraliśmy na innym boisku ze Szwajcarami z Bruttisellen. Tym razem było znacznie łatwiej. Celne trafienia A. Naskręta, J. Pielecha, J. Gembiaka i A. Woźniaka dały nam zwycięstwo 4:0. Ostatni mecz był o pierwsze miejsce w grupie. Przeciwnicy, UFC Kerulet z Węgier, okazali się bardzo wymagający. Wygrali z nami 1:0 w wyniku czego zajęliśmy 2. miejsce i w półfinale czekali na nas zwycięzcy grupy A Czesi SK Slavia Vejprnice. Mecz na boisku w Wiedniu ułożył się bardzo dobrze. Już w 3. minucie gola zdobył J. Pielech, potem jeszcze dołożyli celne trafienia J. Knapp i ponownie J. Pielech. Tuż przed końcem honorową bramkę strzelili nasi południowi sąsiedzi. Awansowaliśmy do finału. Do pojedynku z SC Columbia Floridsdorf przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani. Mecz był wyrównany. W 15. minucie udało nam się, po mądrym zachowaniu A. Naskręta, strzelić gola. Austriacy wyrównali w doliczonym czasie gry. Czyżbyśmy mieli przegrać finał w rzutach karnych tak, jak było w Moosburg k. Monachium dwa lata temu? Mieliśmy nadzieję, że nie. Perfekcyjnie wykonywaliśmy strzały z 11. metra (B. Gorynia, J. Gembiak, J. Pielech, A. Woźniak, D. Łuczak), a M. Gubański bardzo ładnie obronił jedenastkę wykonywaną przez zawodnika SC Columbia i to dało nam zwycięstwo 5:3. Puchar Dunaju – Danube Challenge Cup – jest nasz. Życzymy wszystkim doświadczyć takich radosnych chwil. Zgodnie z zakładem zawartym przed półfinałem, program poniedziałkowy po turnieju należał do wyboru przez piłkarzy. Z wielką przyjemnością dzień ten spędziliśmy nad bardzo czystym i ciepłym jeziorem. Towarzyszyło nam mnóstwo małych stworzonek, które bardzo chętnie zajadały nasze ciasteczka. A były to świstaki. Po wypoczynku, w godzinach popołudniowych wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na trasie, już w Polsce wspólnie przygotowaliśmy sobie kiełbaski z grilla, by o północy zawitać do Krobi. Tam czekali na nas z fajerwerkami najwierniejsi kibice - nasi rodzice.

Polecamy wszystkim udział w takiej imprezie. Można poznać wielu ciekawych ludzi, zawrzeć bliższe znajomości, zwiedzić interesujące miejsca, pograć w piłkę w międzynarodowym towarzystwie, czy dokształcić się w znajomości języka obcego.

Udział w turnieju, to wysiłek wielu ludzi. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy Gminie Krobia na ręce burmistrza Krobi Sebastiana Czwojdy. Ponadto musimy również serdecznie podziękować firmom Eurocash w Gostyniu, Emilgrana Poland oraz Osłonka. Dziękujemy!

Wyniki U17, grupa B

FC Bruttisellen – UFC Kerulet 0:2

SV Gerasdorf – Krobianka Krobia 0:2 (J. Żelichowski – 20’, B. Gorynia – 24’)

UFC Kerulet – SV Gerasdorf 3:1

Krobianka Krobia – FC Bruttisellen 4:0 (A. Naskręt – 11’, J. Pielech – 13’, J. Gembiak – 19’, A Woźniak – 23’)

FC Bruttisellen – SV Gerasdorf 1:1

UFC Kerulet – Krobianka Krobia 1:0

½ finału

SK Slavia Vejprnice – Krobianka Krobia 1:3 (J. Pielech – 3’ i 20’, J. Knapp – 9’)

Finał

SC Columbia Floridsdorf – Krobianka Krobia 1:1 ( 0:1 - A. Naskręt 15’, 1:1 – 28’)

rz. karne 3:5

Klasyfikacja:

  1. Krobianka Krobia

  2. SC Columbia Floridsdorf (Austria)

  3. UFC Kerulet (Węgry)

  4. SK Slavia Vejprnice (Czechy)