PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Szal   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 18:34
II Gminny Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych
 
5 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych, którego koordynatorami były Danuta Szal i Jolanta Szpurka - nauczycielki języka polskiego w ZSP i G w Krobi. Współorganizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia.
W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z czterech szkół naszej gminy: SP w Nieparcie, ZSPiG w Pudliszkach, ZSPiG w Starej Krobi i ZSPiG w Krobi. W tegorocznym finale wzięło udział 39 uczniów: z klasy IV - 12 , z klasy V - 14, a z klasy VI - 13. Musieli oni rozwiązać test gramatyczno - ortograficzny oraz napisać wypracowanie. Prace konkursowe zostały ocenione przez zespół nauczycieli języka polskiego z ZSPi G w Krobi.

Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu miało miejsce w Pałacu na Fosie w Krobi 25 maja 2017 r.  Na uroczystość przybyli zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Krobia - Michał Listwoń oraz radny - Hieronim Urbański. Była również obecna dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia - Maria Szpurka, a także wicedyrektor ZSPiG w Krobi - Michał Ratajczyk.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, a ich nauczyciele podziękowania, które wręczał dyrektor Michał Ratajczyk.  

 
Laureatami konkursu wśród uczniów klas IV zostali:

I miejsce - Oliwia Worwa ZSPiG Stara Krobia
II miejsce - Hanna Ratajczak SP Niepart
III miejsce - Lena Kordek ZSPiG Krobia

Tym uczniom dyplomy i nagrody wręczyła pani Maria Szpurka. Warto nadmienić, iż to właśnie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia jest fundatorem atrakcyjnych nagród dla laureatów.

Spośrod klas V wyłoniono czworo laureatów:

I miejsce - Anna Hądzlik ZSPiG Pudliszki
II miejsce - Julia Konczewicz SP Niepart
III miejsce - Michalina Kordus ZSPiG Stara Krobia
                 Jan Naskręt SP Niepart
Dyplomy i nagrody wręczał im radny - Hieronim Urbański.

W klasach VI również wyłoniono czworo laureatów:

I miejsce - Serafina Rufael ZSPiG Pudliszki
II miejsce - Łukasz Łysakowski ZSPiG Krobia
IIImiejsce - Michalina Jesiak ZSPiG Stara Krobia
                Anna Pazoła ZSPiG Krobia

Uczniom najstarszej klasy dyplomy i nagrody wręczył zastępca burmistrza - Michał Listwoń.

Przedstwiciele władz wyrazili swe zadowolenie z organizacji naszego konkursu i gratulowali wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom. Po pamiątkowym zdjęciu był jeszcze czas na poczęstunek i wspólne rozmowy w miłej atmosferze.
Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Przy okazji tego konkursu pragniemy poinformować, że w XVI Powiatowym Konkursie Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych w Gostyniu reprezentowali naszą szkołę: Jagna Skorupka z kl.VI c, Anna Pazoła z VI a  i Łukasz Łysakowski z VI a. W gronie laureatów znalazł się Łukasz Łysakowski, zdobywając III miejsce. Gratulujemy!