Wpisany przez Sylwia Wałkiewicz
wtorek, 09 maja 2017 15:21

Wycieczka “Śladami profesora Zwierzyckiego”

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas szóstych, którzy ubiegają się o Złotą Odznakę Patrona, wyruszają na wycieczkę do Wrocławia.

Tak więc w piątek 7 kwietnia wraz z wychowawcami oraz panią Justyną Matusiak udaliśmy się na wycieczkę “Śladami profesora Zwierzyckiego”. Bardzo chcieliśmy poznać i zobaczyć we Wrocławiu miejsca związane z naszym patronem.

Najpierw udaliśmy się do Instytutu Nauk Geologicznych przy Uniwersytecie Wrocławskim. Zwiedziliśmy słynną salę im. prof. J. Zwierzyckiego, w której nasz Patron wykładał po II wojnie światowej oraz wzięliśmy udział w lekcji dotyczącej życia i działalności profesora.

Potem mogliśmy zobaczyć ogromny, liczący 30 000 okazów zbiór minerałów w Muzeum Mineralogicznym i wzięliśmy udział w warsztatach geologicznych, podczas których wykonaliśmy odlewy gipsowe - kopie skamieniałości oraz w lekcji w Muzeum Geologicznym, gdzie dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o dziejach Ziemi. Po tych ciekawych zajęciach udaliśmy się z naszą przewodniczką -  panią Anią do przepięknej Auli Leopoldina, która urzekła nas swym barokowym wystrojem oraz wspięliśmy się na Wieżę Matematyczną.Tutaj czekała na nas niespodzianka - przepiękna panorama Wrocławia. W drodze powrotnej z budynku głównego Uniwersytetu Wrocławskiego do autokaru przespacerowaliśmy się Bulwarem Józefa Zwierzyckiego i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy tablicy poświęconej prof. Józefowi Zwierzyckiemu.

Po posiłku udaliśmy się na cmentarz św. Wawrzyńca, aby zapalić znicz i pomodlić się nad grobem profesora Zwierzyckiego.

Wyprawa ta bardzo nam się podobała. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i gościnności pracowników ING oraz jesteśmy bardzo dumni z tego, że słynny profesor Józef Zwierzycki jest patronem naszej szkoły.

Uczniowie klas szóstych