Wpisany przez Magdalena Andrzejewska
niedziela, 09 kwietnia 2017 22:42
Dotknij Teatru

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Dotknij Teatru” poprzez różne działania. 2 kwietnia br. w kinie młodsza grupa teatralna „Na Fali” zaprezentowała swój debiutancki spektakl „Wielki Baj w tarapatach” dla społeczeństwa oraz dla uczniów nauczania zintegrowanego ze szkół w Gminie Krobia. Z kolei przedstawiciele kl.4-6 SP i kl. 1-3 Gimnazjum brali udział w konkursie na najciekawsze pacynki – „skarpeciaki”. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i oryginalnymi pomysłami tworząc skarpeciakowe stwory. Jury po burzliwych obradach przyznało równorzędne nagrody następujacym klasom:
w kategorii kl.4-6 SP: kl. 4c, 5b i 5c
w kategorii Gimnazjum: kl. IIc, IIIb i IIIc
Konkursowe dzieła będzie można podziwiać na wystawie z okazji Święta Patrona w maju br. W ramach akcji Dotykania Teatru odbędą się jeszcze spotkania czytelnicze dla uczniów nauczania zintegrowanego, podczas których prócz tekstu czytanego, pojawią się również elementy teatru w postaci krótkich etiud.