Aktualności

Tradycje szkolne na Wielkanoc

Każde Święta mają w sobie jakiś urok i czar, wypełniają nas dobrymi emocjami. Na bazie tych przeżyć Samorząd Uczniowski corocznym zwyczajem przygotował Konkurs z okazji zbliżającej się Wielkanocy na Koszyczek Wielkanocny.

Czytaj więcej: Tradycje szkolne na Wielkanoc

Wiosenna parada uczniówz ZSPiG W Krobi

21 marca to wyjątkowy dzień w roku szkolnym, ale  tym razem uczniowie naszej szkoły jeszcze z większym impetem zaakcentowali radość z nadchodzącej Wiosny. Samorząd Uczniowski zorganizował wiosenną paradę dla wszystkich uczniów z ZSPiG w Krobi. Był to Konkurs na Najlepiej Przebraną, tematycznie  Klasę.

Czytaj więcej: Dzień Wiosny

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

          Tradycyjnie przed pierwszym wypożyczaniem książek w bibliotece szkolnej odbywa się w naszej szkole uroczyste  Pasowanie na czytelnika. Z tej okazji  29 marca do małej sali gimnastycznej przybyli zaproszeni goście – dyrektor p. Krzysztof Kasperczyk, sześciolatki Przedszkola Samorządowego „Pod świerkami” z opiekunkami oraz główni bohaterowie – uczniowie klas I z wychowawczyniami.

Czytaj więcej: Mamy nowych czytelników!

"Baśń o Grającym Imbryku" w kinie
 

Grupa Teatralna "Na Fali-Junior" zaprasza wszystkich na spektakl pt: "Baśń o Grającym Imbryku" , który zostanie zaprezentowany w niedzielę 15 kwietnia br. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krobi. Wstęp wolny !!!
Attachments:
Download this file (plakat+imbryk11.pdf)plakat+imbryk11.pdf[ ]168 kB
„Mówimy Gwarą”
 
W niedzielę 25 marca br. w Bukówcu Górnym odbył się XVI Konkurs Gwarowy „Mówimy Gwarą”. W tym roku na bókuwieckiej scenie zaprezentowało się 22 uczestników, w tym pięć uczennic z naszej szkoły. Piątoklasistki Jagna Knapp i Monika Lisiecka zajęły II miejsce. Przedstawiły one scenkę pt.: „Płomysł na łobiod”. Natomiast gimnazjalistki Anna Szulc, Lidka Mendyka i Patrycja Andrzejewska uplasowały się na miejscu III. Te ostatnie poopowiadały o zmianach zachodzących obecnie na polskiej wsi i o konsekwencjach tych przemian, prezentując tekst pt.: „Inkszo wieś”. Jak co roku, na konkursie obecny był prof. Jerzy Sierociuk, kierownik Pracowni Dialektologicznej Instytutu Filologii Polskiej UAM, który prowadzi prace nad słownikiem gwary Bukówca Górnego. Konkursowe scenki i monologi przeplatane były piosenkami kapeli Kotkowiacy ze Zbąszynka i występami miejscowego Kabaretu "Dziura".







Odsłon artykułów:
2345664


https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/