Aktualności

Na stronie http://www.kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl/regulamin/ znajduje się regulamin projektu pt. "Kolorowy Uniwersytet". Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i realizowany przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
      Dnia 19 października 2011 r. w Borku Wielkopolskim odbył się I Festiwal Piosenki Religijnej. Do festiwalu z naszej szkoły, na podstawie nagrań, dostali się: duet Weronika Szpara (kl.IIc) i Sandra Chudy (kl.IIIc), Katarzyna Junkert (kl.IIIc), Bernadeta Gorzkiewicz (kl.IVa) i Paweł Peśla (kl.VIc).
      Każdy uczestnik śpiewał dwie piosenki. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Bernadeta Gorzkiewicz w kategorii 7-11 lat zajęła III miejsce, a Paweł Peśla otrzymał nagrodę Grand Prix festiwalu.
     Uczniów do konkursu przygotował i nagrał piosenki konkursowe opiekun muzyczny wszystkich wykonawców z naszej szkoły pan Krzysztof Kasperczak.
 
Wycieczka do Wrocławia
      We wtorek 18.10.2011 r klasy VIa i VIc SP odwiedziły Instytut Nauk Geologicznych we Wrocławiu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z pracownikami Muzeum Mineralogicznego i Geologicznego. Udali się do Sali im. Prof. Józefa Zwierzyckiego, w której wykładał dla studentów po II wojnie światowej. Prowadząca dr Jolanta Muszer zachęcała młodzież z Krobi do studiowania na Wydziale Geologicznym.
      Na gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się Wieża Matematyczna, z której podziwialiśmy panoramę miasta, a Aula Leopoldina swym barokowym wystrojem wywarła ogromne wrażenie na wszystkich. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie cmentarza gdzie spoczywa nasz Patron prof. Józef Zwierzycki.
       Uczniowie i opiekunowie byli pod ogromnym wrażeniem wobec zaangażowania pracowników Instytutu Nauk Geologicznych dla nas mieszkańców Krobi. Wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich
.
12 Poznań Maraton
 
altUczniowie naszej szkoły już po raz trzeci kibicowali maratończykom w Poznaniu. 12 poznański  Maraton w tym roku był rekordowy z powodu ilości biegaczy, którzy ukończyli wyznaczoną trasę oraz z powodu najlepszego czasu znów należącego do znanego nam Kenijczyka. Klasa  sportowa VI c wraz z kilkoma uczniami z innych klas udała się w ten niedzielny poranek do Poznania, aby kibicować, szczególnie Maratończykom z naszej gminy. Potrafią to świetnie robić, ponieważ organizatorzy Maratonu dostrzegli trud i zaangażowanie dzieci i nauczycieli. Po raz kolejny zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepiej Kibicującą Szkołę. Jak można nie zauważyć barwnych transparentów, chorągiewek, czapek, szalików, a przede wszystkim dodrze bawiących się młodych ludzi,  dla których sport nawet jeśli jest się w roli kibica to super zabawa i wypełnianie antycznej zasady „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
alt30 września 2011r. (piątek) uczniowie szkoły uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Posprzątaliśmy Park im. Jana Pawła II przy Kościele Św. Mikołaja, teren wokół Pałacu na Fosie, przy „Orliku”,  wokół szkoły oraz Ogród Ludowy. Z Urzędu Gminy  otrzymaliśmy worki, na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Uczniowie uzbierali 21 worków śmieci, które zostały wywiezione przez pracowników Gminy na wysypisko. Akcja miała na celu nie tylko zwiększyć estetykę porządkowanych miejsc, ale również rozwijać wśród uczniów świadomość ekologiczną.Odsłon artykułów:
1635248