Aktualności

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Pępowie
 

        Dnia 8 grudnia 2011 roku nauczycielki wychowania fizycznego z naszej szkoły Violetta    Skrzypczak i Anna Nalborska zorganizowały wyjazd dla uczniów 6 klas szkoły podstawowej i 1 klas gimnazjum na MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DO PĘPOWA . W turnieju ucz estniczyli uczniowie z trzech sąsiednich szkół : Pudliszek , Pępowa , Krobi .  Międzyszkolny turniej siatkarski wyzwolił w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji . Rywalizacja sportowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze . Poziom sportowy zawodniczek i zawodników był bardzo wyrównany. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach: MINI PIŁCE SIATKOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I W PIŁCE SIATKOWEJ GIMNAZJUM .
 

Czytaj więcej: Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Pępowie

"Sztafety Mikołajkowe Na Fali''
 
       Dnia 10.12.2011 roku na plywalni ,,Na Fali'' w Gostyniu odbyły się mikołajkowe zawody pływackie, w których uczestniczyli również uczniowie z naszej szkoły. Wystartowaliśmy w kategorii wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej. Każdy z zawodników miał do pokonania cztery konkurencje. Pierwsza to ,,'wyścig strzałek'', który polegał na pokonaniu dystansu 50m przy pomocy ruchów nóg w pozycji na brzuchu z deską trzymaną z przodu. Kolejna konkurencja to ,,wiosłowanie na materacach'', polegajaca na pokonaniu długości basenu, leżąc na materacu.. Podczas ,,wyławiania pereł'' zawodnicy mieli okazję zademonstrować umiejętność nurkowania i wyłowienia przedmiotu z dna basenu. Konkurencją kończącą zawody była sztafeta 4 x 25m stylem dowolnym. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali na czas.

Czytaj więcej: "Sztafety Mikołajkowe Na Fali''

                   
„Powiatowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt”
 
            W dniu 10 grudnia 2011 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbył się Powiatowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt. W zawodach sportowych zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Kaniasiatka wzięło udział 58 dzieci z powiatu gostyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.
 

Czytaj więcej: „Powiatowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt”

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w czytelni urządzona została wystawa „W krainie misiów”, na której spotkały się 163 pluszowe  misie wypożyczone od dzieci i nauczycieli. Oprócz pluszaków duże wrażenie zrobiły także prace plastyczne wykonane przez dzieci (106 prac). Na wystawie znalazły się też opowiadania napisane przez dzieci, oraz książki o misiach z księgozbioru naszej biblioteki. Zainteresowanie wzbudziła także plansza z misiami – bohaterami bajek. W czasie wizyty poszczególnych klas dzieci usłyszały historię pluszowego misia, oraz otrzymały dyplomy za udział w konkursach: plastycznym i literackim pt.: „Mój przyjaciel miś” ogłoszonych przez bibliotekę. Celem tej imprezy było zapoznanie dzieci z historią pluszowego misia, książkami oraz wierszami związanymi tematycznie z wystawą, zachęcenie dzieci do czytania, kształtowanie poczucia szacunku dla zabawek i książek.
   
          "Strzelecki Turniej Mikołajkowy" 
        

 
          W dniu 5 grudnia 2011 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi odbył się „Strzelecki Turniej Mikołajkowy” dla chętnych uczniów naszej szkoły. Organizatorami turnieju byli: mjr Ireneusz Dechnik oraz nauczyciele pan Maciej Lewandowicz i Dariusz Kreczmer. W turnieju brali udział uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej i I – III Gimnazjum. Każdy uczestnik oddał po 10 strzałów do tarczy. Do punktacji liczone było siedem najlepszych strzałów.
 

Czytaj więcej: "Strzelecki Turniej Mikołajkowy"
Odsłon artykułów:
1660073