Stroik Bożonarodzeniowy


Dnia 19 grudnia 2011 odbył się konkurs dla klas IV-VI i  I-III gimnazjum na najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy ze świeczką. Inicjatorem kolejnej edycji konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Zmagania uczniów odbywały się w świątecznej atmosferze na pierwszym piętrze szkoły. Jury, po burzliwych obradach w składzie :
- Pani Honorata Żuraszek
- Pani Genowefa Lisiecka
- Pani Izabela Kreczmer
zdecydowało przyznać :
- I miejsce klasie I B gim.
- II miejsce klasie Vb SP
- III miejsce klasie IVb SP
Laureatom wręczono Dyplomy i drobne upominki ufundowane przez gminę Krobia i ZSPiG w Krobi, a gratulacje osobiście złożył burmistrz Krobi pan Sebastin Czwojda, dyrektor ZSPiG pan Józef Czarnecki i wicedyrektor pan Michał Ratajczyk oraz opiekunowie SU pani Katarzyna Płaczek i pan Mariusz Duda.
Wszystkim, którzy zaangażowali się do konkursu serdecznie dziękujemy i jeszcze raz GRATULUJEMY!
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Pępowie
 

        Dnia 8 grudnia 2011 roku nauczycielki wychowania fizycznego z naszej szkoły Violetta    Skrzypczak i Anna Nalborska zorganizowały wyjazd dla uczniów 6 klas szkoły podstawowej i 1 klas gimnazjum na MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DO PĘPOWA . W turnieju ucz estniczyli uczniowie z trzech sąsiednich szkół : Pudliszek , Pępowa , Krobi .  Międzyszkolny turniej siatkarski wyzwolił w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji . Rywalizacja sportowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze . Poziom sportowy zawodniczek i zawodników był bardzo wyrównany. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach: MINI PIŁCE SIATKOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I W PIŁCE SIATKOWEJ GIMNAZJUM .
 

"Sztafety Mikołajkowe Na Fali''
 
       Dnia 10.12.2011 roku na plywalni ,,Na Fali'' w Gostyniu odbyły się mikołajkowe zawody pływackie, w których uczestniczyli również uczniowie z naszej szkoły. Wystartowaliśmy w kategorii wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej. Każdy z zawodników miał do pokonania cztery konkurencje. Pierwsza to ,,'wyścig strzałek'', który polegał na pokonaniu dystansu 50m przy pomocy ruchów nóg w pozycji na brzuchu z deską trzymaną z przodu. Kolejna konkurencja to ,,wiosłowanie na materacach'', polegajaca na pokonaniu długości basenu, leżąc na materacu.. Podczas ,,wyławiania pereł'' zawodnicy mieli okazję zademonstrować umiejętność nurkowania i wyłowienia przedmiotu z dna basenu. Konkurencją kończącą zawody była sztafeta 4 x 25m stylem dowolnym. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali na czas.

                   
„Powiatowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt”
 
            W dniu 10 grudnia 2011 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbył się Powiatowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt. W zawodach sportowych zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Kaniasiatka wzięło udział 58 dzieci z powiatu gostyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.
 
Odsłon artykułów:
1362708