Aktualności

Pasowanie pierwszoklasistów
 
      W piątek 5 października br. od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. O godzinie 9.30 wicedyrektor szkoły pan Krzysztof Kasperczak gorąco powitał zebranych w dużej sali gimnastycznej rodziców, nauczycieli, uczniów klas drugich i trzecich, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych.
     Na powitanie swoich młodszych kolegów uczniowie klas III przedstawili inscenizację pt. „Jak Tomcio Paluch idzie do szkoły”. Przygotowali ją pod kierunkiem wychowawczyń: pani Elżbiety Rosy, pani Hanny Hoski i pani Ewy Dechnik. Przepiękną leśną scenerię, w której toczyła się akcja inscenizacji, wykonały wszystkie nauczycielki kształcenia zintegrowanego.

Czytaj więcej: Pasowanie uczniów klas pierwszych

Pięknie czytali…  
 
Dnia 25 października br. w czytelni szkolnej odbył się Finał IV-ej edycji Konkursu Pięknego Czytania, któremu towarzyszyły w tym roku słowa J. Czechowicza: „Kto czyta – żyje wielokrotnie…” 

Czytaj więcej: Pięknie czytali...

W załączniku znajdują się tematy projektów edukacyjnych dla klas II gimnazjum
Attachments:
Download this file (Tematy projektów 2012.doc)Tematy projektów 2012.doc[ ]38 kB
Sukces Wiktorii

W niedzielę 7 października br. uczennice naszej szkoły należące do koła teatralnego „Na Fali”: Wiktoria Wojciechowska, Jagna Knapp i Monika Lisiecka, brały udział w Przeglądzie Kabaretów Amatorskich w Kuklinowie. Przegląd zorganizowało Stowarzyszenie „Kuklinów” w ramach projektu „Z Folklorem i Kabaretem po gościnnej Wielkopolsce”. Na początku konferansjer powitał wszystkich słowami: ”Spotkaliśmy się po to, aby się śmiać…” i rzeczywiście śmiechu nie brakowało przez całe niedzielne popołudnie. Konkurs przebiegał bardzo sprawnie organizacyjnie i w miłej atmosferze. Każdy uczestnik Przeglądu otrzymał grabie rolnicze z komentarzem: „Co zagrabisz to Twoje…”. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: zespół i występ indywidualny. Gimnazjalistka Wiktoria Wojciechowska odniosła ogromny sukces – w kategorii występ indywidualny „zagrabiła” I miejsce. Przewodniczący jury – Jan Waleński serdecznie gratulował Wiktorii przede wszystkim zdolności aktorskich oraz swobodnego posługiwania się gwarą.
Od 8 października br. będzie zmiana w planiu. Proszę o zapoznanie się ze zmianami.Odsłon artykułów:
1660075