Aktualności

Dzisiaj, 5 lutego jest Dzień Bezpiecznego Internetu.
Szczegóły na stronie: http://dbi.saferinternet.pl 

XI Gminne Mistrzostwa Strzeleckie z karabinka pneumatycznego 
 

XI Gminne Mistrzostwa Strzeleckie z karabinka pneumatycznego przeszły do historii. Po raz kolejny byliśmy świadkami świetnie przygotowanej rywalizacji sportowo-rekreacyjnej, która od 11 lat jest doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności strzeleckich nie tylko dzieci i młodzieży z naszej gminy ale również osób dorosłych. Impreza na stałe wpisała się w okres ferii zimowych i jest ciekawą alternatywą dla aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Czytaj więcej: XI Gminne Mistrzostwa Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 
 
22 122,94 zł udało się uzbierać na ternie gminy Krobia podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 13 stycznia. W tym roku WOŚP „ zagrała” pod hasłem „ Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”, a zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie terapii noworodków i niemowląt oraz na wyposażenie w sprzęt oddziałów geriatrycznych i zakładów opiekuńczo – leczniczych.

Czytaj więcej: XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

   Konkurs ,,Przyrodnicze rymowanie - otaczajacego świata poznawanie"
 

                   W styczniu br. został rozstrzygnięty konkurs „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie” – Ssaki  Wielkopolskich  Parków   Krajobrazowych, którego organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych  Województwa Wielkopolskiego. W konkursie  udział wzięli uczniowie klas  IV – VI ze 126 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. 
                   Naszą szkołę reprezentowało kilkunastu uczniów klas VI, którzy pod kierunkiem p. Agnieszki  Jaraczewskiej  oraz  p. Angeliki Kasprzak  wykonali prace  w formie rysunku lub napisali rymowane wierszyki poświęcone wybranym gatunkom ssaków. Czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu. W kategorii rysunek  I miejsce zdobyła Martyna Paszkier  kl. VIb oraz III miejsce zajęła Zofia Wawrzynowicz  kl. VIb. Natomiast w kategorii wierszyk  II miejsce zdobyły Katarzyna Skrzypczak  kl. VIa i Maria Konczewicz kl. VIa. Prace nagrodzone pierwszymi miejscami zostaną opublikowane w książeczce pt.: „Przyrodnicze rymowanie - otaczającego świata poznawanie -  Ssaki Wielkopolskich Parków Krajobrazowych”.
1  lutego  w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu laureatom wręczone zostaną dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy !

 

Koncert laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek i wspólne kolędowanie w kościele w Krobi
 
     W niedzielę dnia 20 stycznia 2013 r. o godz. 15:00 w Kościele p/w Świętego Mikołaja w Krobi odbył się koncert laureatów III Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd.
     Punktualnie o godzinie 15:00 Ksiądz Kanonik Jan Reszelewski powitał zebranych w kościele parafian oraz dzieci, ich rodziny i opiekunki, krótko powiedział o Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się dnia 9 stycznia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi i zaprosił do wysłuchania kolęd śpiewanych przez dzieci.
     W koncercie wystąpiły:

Czytaj więcej: Koncert laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek i wspólne kolędowanie
Odsłon artykułów:
1660054