Aktualności

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 
 
22 122,94 zł udało się uzbierać na ternie gminy Krobia podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 13 stycznia. W tym roku WOŚP „ zagrała” pod hasłem „ Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”, a zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie terapii noworodków i niemowląt oraz na wyposażenie w sprzęt oddziałów geriatrycznych i zakładów opiekuńczo – leczniczych.

Czytaj więcej: XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

   Konkurs ,,Przyrodnicze rymowanie - otaczajacego świata poznawanie"
 

                   W styczniu br. został rozstrzygnięty konkurs „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie” – Ssaki  Wielkopolskich  Parków   Krajobrazowych, którego organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych  Województwa Wielkopolskiego. W konkursie  udział wzięli uczniowie klas  IV – VI ze 126 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. 
                   Naszą szkołę reprezentowało kilkunastu uczniów klas VI, którzy pod kierunkiem p. Agnieszki  Jaraczewskiej  oraz  p. Angeliki Kasprzak  wykonali prace  w formie rysunku lub napisali rymowane wierszyki poświęcone wybranym gatunkom ssaków. Czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu. W kategorii rysunek  I miejsce zdobyła Martyna Paszkier  kl. VIb oraz III miejsce zajęła Zofia Wawrzynowicz  kl. VIb. Natomiast w kategorii wierszyk  II miejsce zdobyły Katarzyna Skrzypczak  kl. VIa i Maria Konczewicz kl. VIa. Prace nagrodzone pierwszymi miejscami zostaną opublikowane w książeczce pt.: „Przyrodnicze rymowanie - otaczającego świata poznawanie -  Ssaki Wielkopolskich Parków Krajobrazowych”.
1  lutego  w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu laureatom wręczone zostaną dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy !

 

Koncert laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek i wspólne kolędowanie w kościele w Krobi
 
     W niedzielę dnia 20 stycznia 2013 r. o godz. 15:00 w Kościele p/w Świętego Mikołaja w Krobi odbył się koncert laureatów III Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd.
     Punktualnie o godzinie 15:00 Ksiądz Kanonik Jan Reszelewski powitał zebranych w kościele parafian oraz dzieci, ich rodziny i opiekunki, krótko powiedział o Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się dnia 9 stycznia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi i zaprosił do wysłuchania kolęd śpiewanych przez dzieci.
     W koncercie wystąpiły:

Czytaj więcej: Koncert laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek i wspólne kolędowanie

W środę 23 stycznia w naszej szkole odędą się eliminacje na zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego dla klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkich chętnych ucznów zapraszamy na godz. 10:00 do dużej sali ginastycznej.
III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
 
     Dnia 9 stycznia 2013 r. w dużej sali gimnastycznej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi odbył się III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Jego organizatorami  byli: pan Krzysztof Kasperczak (wicedyrektor szkoły) oraz nauczycielki kształcenia zintegrowanego panie: Adriana Biernat, Ewa Dechnik, Maria Gembiak, Maria Giera, Hanna Hoska Karolina Molicka, Jolanta Musielska i Elżbieta Rosa. Konkurs nagłośnił  i oświetlił pan Krzysztof Sudolski z Chumiętek z zespołu muzycznego „TIMER”.
    Przed wejściem na salę gimnastyczną goście oraz uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe znaczki.
     W konkursie wzięło udział 26 dzieci ze szkół w Krobi, Starej Krobi, Niepartu i Sułkowic. Dzieci oceniało jury w składzie: pan Dariusz Starosta (nauczyciel muzyki z ZSPiG w Starej Krobi), pani Małgorzata Kasprzak (nauczycielka muzyki z ZSPiG w Krobi) i pan Leszek Żelazny, muzyk z Pępowa (przewodniczący jury).
 

Czytaj więcej: III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III
Odsłon artykułów:
1635212