Aktualności

„Mediacje w szkole szansą porozumienia na przyszłość”

 
14 listopada 2016 roku w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi  w Krobi odbyła się Konferencja dla rad pedagogicznych szkół z terenu Gminy Krobia pod hasłem „ Mediacje szansą porozumienia na przyszłość”. Stanowiła ona jeden z etapów wdrażania mediacji w szkołach  w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” zainicjowanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu we współpracy z samorządem gminy Krobia.  Spotkanie zostało  zaplanowane i zrealizowane w ramach projektu „Bezpieczna +” realizowanego przez zespół pedagogów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi jako kontynuację działań mediacyjnych i doskonalenie umiejętności nauczycieli w tym zakresie.

Czytaj więcej: Mediacje w szkole szansą porozumienia na przyszłość

NIECH  PIEŚŃ  PRZEDZIWNA WAS  ZACHWYCA
 
 
              W niedzielę, 20 listopada 2016r, w kościele pw. Św. Mikołąja w Krobi, odbył się uroczysty koncert czczący patronkę śpiewu chóralnego św. Cecylię. W koncercie wzięły udział chóry działające w Krobi: Liturgiczny, Harmonia i szkolny DoReMi. Gościem koncertu był pan Łukasz Wilda, tenor śpiewający w Chórze Narodowym we Wrocławiu, który swoje korzenie ma w Krobi. Dziadek pana Łukasza był długoletnim śpiewakiem chóru Harmonia. Podczas koncertu każdy z chórów wykonał kilka utworów, a pan Wilda zaśpiewał też też wspólnie z chórem liturgicznym. Jedną z pieśni wykonał w duecie z nauczycielką z naszej szkoły, panią Jolantą Musielską. Po koncercie wszyscy jego uczestnicy przeszli do restauracji Darwid na pyszny obiad i kawę. Uroczystość zakończyła się biesiadą  i wspónymi tańcami.
Występy gwarowe
 
Od kilku lat nie słabnie zainteresowanie występami gwarowymi naszych uczniów, skupionych w grupie teatralnej „Na Fali”. Bardzo często są oni zapraszani na imprezy środowiskowe o różnym charakterze, by umilić czas widzom. Krótkie scenki czy monologi są sprawdzoną formą upowszechniania, odchodzącej coraz bardziej do lamusa, mowy naszych przodków. W tym roku szkolnym młodzi aktorzy występowali w Wymysłowie - na uroczystości podsumowującej projekt aktywności społecznej, w Domachowie – na VI Festiwalu Tradycji i Folkloru oraz na Odpuście Archanielskim, w Żytowiecku – na pasowaniu gimnazjalistów, w Pogorzeli – na Dniu Seniora oraz w Krobi – na jubileuszu 50-lecia ślubów. Słowa uznania należą się występującym za ogromne zaangażowanie i poświęcanie wolnego czasu, zwłaszcza w dni wolne od nauki.
Warsztaty teatralne

 
W czwartek 10 listopada 2016 r. uczniowie skupieni w grupie teatralnej „Na Fali” uczestniczyli w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez aktorkę Wrocławskiego Teatru „Komedia” – Dorotę Wierzbicką-Matarrelli. Pani Dorota z ogromnym zaangażowaniem dzieliła się swoim doświadczeniem zawodowym i wiedzą z młodymi adeptami rzemiosła teatralnego. Po serii ćwiczeń rozgrzewających aparat mowy,  usprawniających dykcję, koordynację ruchową oraz wyobraźnię, rozpoczęły się właściwe warsztaty. Nasi uczniowie zdecydowali, że kolejny spektakl, który przygotują, będzie poruszał problemy, z którymi spotykają się w rzeczywistości rodzinnej, szkolnej, rówieśniczej. Każdy uczestnik opisywał i analizował wybrany problem, opierając się na własnych lub zaobserwowanych doświadczeniach, przeżyciach, emocjach. W ten sposób powstał zarys scenariusza przedstawienia, którego roboczy tytuł brzmi „Jestem…”. Młodzi aktorzy chcą w nim mówić swoim nastoletnim głosem o tym, co ich trapi, dotyka, rani, spędza sen z powiek… Kilkugodzinne warsztaty z aktorką teatralną i filmową na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
Konkurs  Pięknego Czytania odbył się w naszej szkole po raz ósmy. Poloniści  przeprowadzili eliminacje, w których wyłonieni zostali finaliści – po 2 osoby z klasy, a finał odbył się w bibliotece. Uczestnicy finału otrzymali tekst do przygotowania w domu – jednakowy dla poszczególnych poziomów klasowych. Konkurs przeprowadziła p. Justyna Matusiak. Komisja w składzie: p. Maria Szpurka, p. Krzysztof Kasperczak, p. Katarzyna Górkowska oraz p. Magdalena Andrzejewska oceniała płynność, poprawność, dykcję i interpretację czytanego tekstu przez uczniów klas I – III gimnazjum. Laureatami  w gimnazjum zostali:
– kl.I      – Łucja Ofierzyńska
– kl.II     – Marcelina Urbańska
– kl.III   – Mikołaj Piechel
W komisji konkursowej klas 4-6 szkoły podstawowej zasiedli: p. Maria Szpurka, p. Krzysztof Kasperczak, p. Patrycja Kapała oraz p. Magdalena Andrzejewska.  Oceniano:  płynność, poprawność, dykcję i interpretację czytanego przez uczniów tekstu.
Laureatami w szkole podstawowej zostali:
– kl.4     – Aleksandra Piechocka
– kl.5     – Jakub Nawrocki
– kl.6     – Jagna Skorupka
Tradycją tego konkursu jest przyznawanie dodatkowych nagród przez publiczność. W tym roku NAGRODY PUBLICZNOŚCI otrzymali: -
w gimnazjum
– kl. I – Wiktoria Wencel
– kl.II – Marcelina Urbańska
– kl.III– Bernadeta Gorzkiewicz
w szkole podstawowej
– kl.4 – Aleksandra Piechocka
– kl.5 – Kacper Huchrak
– kl.6 – Jagna Skorupka
Wszystkim finalistom, a szczególnie laureatom serdecznie GRATULUJEMY!!!








Odsłon artykułów:
2365680


https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/