Egzamin ósmoklasisty 15-17 kwietnia 2019 r.

W dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek, wtorek, środa) uczniowie klas VIII szkoły podstawowej pisać będą egzamin ósmoklasisty. W tych dniach przychodzą do szkoły na godz. 8:00.

Plan dowozów:

Potarzyca    - 7:35                     Dworzec PKP - 7:35

Wymysłowo - 7:45                     Grabianowo  - 7:40

Żychlewo     - 7:50                     Rogowo       - 7:45

Chumiętki    - 7:55                     Florynki       - 7:50

Chwałkowo  - 7:55

Odwozy:

16.04. (poniedziałek)        - ok. godz. 12:00

17-18.04. (wtorek, środa) - ok. godz. 11:30

Egzamin gimnazjalny 2019 r.

W dniach 10-12 kwietnia 2019 r. uczniowie klas III gimnazjum piszą egzamin gimnazjalny. W tych dniach przychodzą do szkoły na godz. 8:00.

Plan dowozów:

Potarzyca    - 7:35                     Dworzec PKP - 7:35

Wymysłowo - 7:45                     Grabianowo  - 7:40

Żychlewo     - 7:50                     Rogowo       - 7:45

Chumiętki    - 7:55                     Florynki       - 7:50

Chwałkowo  - 7:55

Odwozy:

10 i 11 kwietnia (środa, czwartek) - ok. godz. 13:00

12 kwietnia (piątek) - ok. godz. 12:30

Sukces Kacpra Huchraka

Dnia 28 marca br.  w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbyła się I edycja konkursu powiatowego  GEOGRAFIA Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT  pod patronatem Burmistrza Gostynia.

Do konkursu przystąpiło 19 uczniów  klas VII i VIII z terenu powiatu gostyńskiego. Szkołę Podstawową w Krobi reprezentowało dwoje uczniów klasy siódmej Karol Humerski i Kacper Huchrak, którzy pod opieką pani Angeliki Kasprzak pilnie przygotowywali się pogłębiając wiedzę i rozwiązując zadania geograficzne. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z  zadań geograficznych, przy których niewątpliwie potrzebna była wiedza matematyczna. Nasz uczeń Kacper Huchrak zajął II miejsce, natomiast I i III miejsce przyznano uczniom ze Szkoły Podstawowej w Pępowie i Skoraszewicach.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.  Gratuluję Kacprowi i pozostałym laureatom sukcesu życząc  powodzenia w kolejnej edycji konkursu.

“Szkoda ciebie na takie pato-tematy”

Klasy VII i VIII SP oraz III gim.

Dnia 2 kwietnia br. (wtorek) uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum w godz. 11:35-13:15 (5 i 6 lekcja) wezmą udział w happeningu “Szkoda ciebie na takie pato-tematy”. Podczas dużej przerwy uczniowie tych klas zostawiają plecaki w szafkach, a chłopcy, którzy nie jedzą obiadu, pomogą panu woźnemu ustawić ławki w małej sali gimnastycznej.

Po dużej przerwie uczniowie klas VII, VIII i III gim. zbierają się na boisku szkolnym, gdzie otrzymają transparenty i utworzą korowód, który przejdzie ze szkoły na rynek i z powrotem (przejście ulicami Krobi zabezpiecza policja).

Po powrocie uczniowie idą do małej sali gimnastycznej,  w której odbędzie się spotkanie z panią Hanną Jędrzejewską, terapeutką d/s. uzależnień.

Po spotkaniu lekcje odbywać się będą zgodnie z planem.

II Powiatowy Turniej Warcabowy

Kilkudziesięciu młodych zawodników wzięło udział w II Powiatowym Turnieju Warcabowym im. bł. Edmunda Bojanowskiego, który zorganizowany został w piątek 22 marca 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

• Jędryczka Zofia
  • Polowczyk Nadia